Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet

Jak dbać o etui do smartfona?

Data publikacji 17 grudnia 2019

Pokrowiec ma za zadanie skutecznie ochraniać nasz telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami. Jednak by właściwie spełniało swoją rolę wymaga odpowiedniej konserwacji. Często o tym zapominamy, co przyczynia się do powstawania zniszczeń na naszym smartfonie, a także krótkiej żywotności samego pokrowca. Do wyboru zabezpieczenia mamy różnego rodzaju modele – zarówno silikonowe, jak i skórzane etui na iPhone Xs. Przedstawiamy, co robić, aby nasz case mógł posłużyć jak najdłużej.

Zanieczyszczenia i zagrożenia

Etui najczęściej wyznacza granicę pomiędzy urządzeniem a otoczeniem. Jego zadaniem jest więc powstrzymywanie zagrożeń z zewnątrz, zwłaszcza tych, które mogą pojawić się w damskiej torebce, męskich spodniach czy plecaku. Dlatego też pokrowiec narażony jest na tłuszcz i brud z naszych rąk. Często kładziemy go na szorstkim i nierównym podłożu. Zdarza się pobrudzić nam go jedzeniem czy płynami. Wszystko to powoduje, że nasz case z dnia na dzień zaczyna również się niszczyć.

Zanieczyszczone etui zagrożeniem dla telefonu

Brudny i zniszczony pokrowiec może stać się wrogiem dla naszego smartfona. Wszystko to spowodowane jest drobinkami piasku lub kurzu, które dostają się do urządzenia. Jeśli nie dbamy odpowiednio o skórzane etui na iPhone Xs, to może się okazać, że w niektórym miejscu przylega nieodpowiednio, co sprawia, że dostają się do niego drobinki, mogące w znaczny sposób wpłynąć na zarysowanie obudowy smartfona. Podobnie ma się sytuacja z małymi kroplami płynu, które wciekły w szczelinę. Warto więc zdejmować obudowę do mycia i regularnego sprawdzania, czy żadne niepożądane drobinki nie dostały się pomiędzy smartfon, a etui.

Konserwacja skórzanych etui

Skórzane pokrowce z klapką cechują się odpowiednią trwałością i odpornością na zniszczenia. Dzięki temu chętnie wybierane są przez użytkowników smartfonów. Ich konserwacja i czyszczenie jest stosunkowo proste. Idealne będą do tego środki przeznaczone do czyszczenia skóry, które można z powodzeniem dostać w sklepach budowlanych czy odzieżowych. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiednich specyfików, to skórzane etui na iPhone Xs możemy wyczyścić również za pomocą wody i mydła. Podczas czyszczenia pamiętajmy, aby zbytnio nie zalewać case’a wodą. Dodatkowo powinno się trzymać je z dala od maści, tłustych kosmetyków i szminek. Tłusta konsystencja może spowodować, że na etui zostaną trudne do wyczyszczenia ślady.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wszystko co musisz wiedzieć o kryptowalutach