Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś
Komputer Kiedy wymienić baterię w komputerze

Kiedy wymienić baterię w komputerze?

Data publikacji 23 kwietnia 2019


Każdy sprzęt ma swoją żywotność i po pewnym czasie może się zużyć i nie działać tak jak należy albo przestać działać całkowicie. Dotyczy to każdego sprzętu elektronicznego, z jakiego korzystamy na co dzień, albo jakichś jego części. Jednym z najczęściej zużywających się części sprzętów jest bateria w komputerze. Ze względu na to, że komputer jest urządzeniem który często używamy, niejednokrotnie codziennie i często nie dbamy należycie o zużycie baterii, często nadchodzi moment, kiedy wymienić baterię w komputerze trzeba, gdyż nagle nasz laptop nie pracuje bez podłączenia do prądu lub szybko się rozładowuje. Należy zawsze obserwować nasz sprzęt by wyłapać moment, kiedy wymienić baterię w komputerze.

Kiedy wymienić baterię w komputerze?

Kiedy wymienić baterię w komputerzeJednak są sposoby, by przedłużyć żywotność baterii w naszym laptopie i możemy odsunąć ten moment, kiedy wymienić baterię w komputerze już trzeba, bo nasz laptop staje się sprzętem stacjonarnym. Odpowiednie zużycie baterii pomaga w zachowaniu jej długiej żywotności. Po pierwsze, używając laptopa, nie warto rozładowywać go do końca. Czasy, kiedy baterie wymagały przy pierwszym użyciu naładowania i rozładowania do końca już dawno minęły. Obecnie producenci zalecają, by zachowywać poziom naładowania baterii na poziomie ok 50-80% w zależności od rodzaju baterii. Aby wspomóc swój laptop w tym, można zainstalować odpowiedni program monitorujący poziom zużycia baterii oraz pracę procesora.

Taki program zoptymalizuje pracę naszego laptopa, dzięki czemu będzie zużywał mniej energii, a poza tym da nam znać, kiedy podłączyć lub odłączyć naszego laptopa z prądu. Druga rzecz to unikanie przegrzewania naszego laptopa – baterie szybciej zużywają się w wyższych temperaturach. Kolejna rzecz to odłączenie niepotrzebnego sprzętu i zmniejszenie zużycia energii – chodzi o to, by bateria nie musiała być zbyt często ładowana. Energooszczędność sprawi, że będziemy mogli dłużej cieszyć się pracą naszego laptopa. No i kolejna sprawa – nie należy nadużywać korzystania z trybu uśpienia. Wszystko dlatego, że w tym trybie bateria również pracuje, energia wciąż jest używana – nadużywając trybu uśpienia zdecydowanie skracamy czas życia naszej baterii.

Jak ekonomicznie korzystać z laptopa?

Korzystając z tych wskazówek, wyrabiamy sobie nawyk ekonomicznego korzystania z laptopa, dzięki czemu zużycie energii będzie mniejsze i przy okazji nasza bateria nie będzie wymagała zbyt szybko wymiany. Zapewne w końcu przyjdzie ten moment, kiedy wymienić baterię w komputerze trzeba będzie, jednak rozsądnie i mądrze korzystając z naszego sprzętu możemy ten moment znacznie odsunąć w czasie, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze na kupnie nowej baterii. Warto dbać o nasz sprzęt, żeby służył nam najdłużej, jak się tylko da i nie sprawiał nam kłopotów przy użytkowaniu.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wi-fi