Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Media społecznościowe - zagrożenia

Media społecznościowe – zagrożenia

Data publikacji 7 maja 2019

Media społecznościowe – zagrożenia XXI wieku. W latach 90. wszelkie nowinki techniczne dopiero wchodziły na rynek. Naszych rodziców nie było stać na dobrodziejstwa elektroniki, którymi dzisiejsi rodzice tak chętnie obdarowują swoje dzieci. Nasze dzieciństwo spędziliśmy na dworze. Rozmawiając twarzą w twarz, uprawiając sport, byliśmy zainteresowani otaczającym nas światem. Kolejna rzecz – byliśmy lepiej wychowani. Dzisiaj rodzice zajęci swoją pracą nie potrafią znaleźć czasu dla swoich pociech. Więc zarzucają je coraz to nowymi grami, sprzętami, spełniając ich zachcianki. Nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie wirtualny świat może być przyczyną ich problemów z odnajdywaniem się (niedługo już dorosłych ludzi) w świecie realnym.

Media społecznościowe – zagrożenia

Media społecznościowe - zagrożeniaW dzisiejszych czasach można powiedzieć, że większość z nas, o ile nie prawie wszyscy, jesteśmy uzależnieni od portali społecznościowych. Wstawiamy tam nasze zdjęcia, zdjęcia naszych przyjaciół i dzieci, dzielimy się ze znajomymi najważniejszymi, ale i tymi mało ważnymi wydarzeniami z życia. Niestety, nigdy nie wiemy kto może podglądać nasz profil, oglądać nasze życie, do którego niestety nieraz sami zapraszamy. To idealne rozwiązanie dla złodzieja, który wie, gdzie pracuje przyszła ofiara, gdzie i jak mieszka, czy jeździ na wakacje.
Kolejna sprawa – dzieci w Internecie. Nierzadko się zdarza, że dzieci korzystające z Internetu są pozostawione same sobie, bez nadzoru rodziców. Piszą na czacie z nieznajomymi, oglądają niedozwolone strony – może to się oczywiście zakończyć tragicznie.

Czym jest cyberprzemoc?

Cyberprzemoc – „modna” teraz forma wyżywania się na innych użytkownikach portali polegająca na poniżaniu, ośmieszaniu i wyzywaniu innych osób, często bez powodu, albo z błahych powodów. Należy pamiętać, że nie jesteśmy już anonimowi w sieci i każdy nasz ruch może prowadzić do poniesienia przez nas konsekwencji, a nawet postępowania sądowego.

Sławne „lajki”, które dają nam wyższe poczucie własnej wartości. Dziś już nie skupiamy się tak bardzo jak kiedyś na prawdziwych wartościach jakimi są mądrość, przedsiębiorczość, rodzina, wrażliwość. Wstawiając zdjęcia na portal społecznościowy oczekujemy „lajków”. Uważamy, że ich ilość przekłada się na naszą wartość, ale co mogą nam o człowieku powiedzieć tylko zdjęcia? Coraz więcej osób ma problemy natury psychicznej, ponieważ zagubiły się w świecie wirtualno – rzeczywistym.

W internecie nic nie ginie

Idąc z duchem czasu, pracodawcy coraz częściej przed zaproszeniem nas na rozmowę kwalifikacyjną sprawdzają nasz profil w Internecie. Dlatego najlepiej od samego początku, jeszcze przed przesłaniem naszego życiorysu powinniśmy się zastanowić co reprezentujemy sobą w Internecie.

wi-fi

Redakcja OtoGry

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

VPN