Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Monetyzacja bloga

Monetyzacja bloga

Data publikacji 17 maja 2019


W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy sposobów na pomnażanie oszczędności lub zarabianie w Internecie. Co może być piękniejsze niż praca, którą się kocha i która sprawia nam przyjemność? Monetyzacja bloga to coś co Cię powinno zainteresować! Prowadząc go systematycznie i ciekawie, dodając zdjęcia i urozmaicając go, możesz zdobyć wielu followersów (osoby, które śledzą Twojego bloga). A co za tym idzie – w niedługim czasie zacząć na swoim blogu zarabiać.

Monetyzacja bloga

Monetyzacja blogaJak to możliwe? Otóż firmy szukają influencerów (osoby, które mają wielu obserwujących) do reklamowania przez nich swoich produktów. Osoby te są szukane tematycznie, np. przyprawy bądź akcesoria kuchenne najczęściej reklamują blogerzy kulinarni, stroje do ćwiczeń najczęściej reklamują osoby zajmujące się zdrowym stylem życia, ćwiczeniami, ogólnym fitnessem.
Jakie są zasady, którymi powinniśmy się kierować prowadząc zarabiającego bloga, bądź chcąc zarabiać w Internecie? Z pewnością jedną z najważniejszych rzeczy jest systematyczność.

Osoby obserwujące Twojego bloga zwrócą na to na pewno uwagę. Dzięki codziennemu dodawaniu postów z każdym dniem będziesz zyskiwał nowych obserwatorów. Kolejna rzecz – nie bądź nudny! Szukaj w Internecie nowych trendów, zwracaj uwagę na to co jest teraz modne, czym się ludzie interesują. Wpasowuj się w trendy, a nikomu się nie znudzisz. Na pewno musisz zwrócić uwagę na szatę graficzną bloga – powinna być przejrzysta, w miarę jasna oraz zawierać dużo obrazków. Podłącz się również do kilku portali społecznościowych – miej konto na Instagramie, Facebooku, Tweeterze.

Jak zadbać o swoich czytelników?

Pamiętaj – pieniądze to nie wszystko. Szanuj siebie, ale bardziej szanuj swoich czytelników. Nie akceptuj zaproszeń do współpracy od każdej firmy, szczególnie od firm, w których produkt nie wierzysz, albo który nie pasuje w szczególności do tematyki Twojego bloga. Takim zachowaniem mógłbyś stracić wiarygodność w oczach swoich czytelników.
Bardzo często pojawiają się wpisy sponsorowane, które nieczęsto można odróżnić od zwykłych wpisów. kolejną możliwością, już dla blogów długo i prężnie działających są wywiady i gratisy dostawane od różnych firm oraz ostatnio modne bycie „Ambasadorem” marki.

Jak znaleźć reklamodawców?

Wbrew temu co widnieje bardzo często w Internecie – ok. 99% blogerów wcale nie zarabia na prowadzeniu swojego bloga. Jak już wcześniej wspomniałam, największe pieniądze zarabiają blogerzy bazując na swoim wizerunku. Jeśli chodzi o to kiedy zarobisz pierwsze pieniądze – nie oczekuj tu gruszek na wierzbie. Nie zaczniesz zarabiać od razu. Będziesz musiał poczekać nawet 2-3 lata. Aktualnie konkurencja jest coraz większa i z roku na rok coraz ciężej jest dostać bardzo dobrze płatną ofertę od reklamodawców. Pamiętaj, żeby być wytrwałym, nie poddawać się i na pewno w żadnym wypadku nie zakładać bloga tylko dlatego, że chce się zarobić, ale z pasji. Wtedy jest największa szansa na powodzenie.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wszystko co musisz wiedzieć o kryptowalutach