Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś
Mężczyzna Drager

Najbardziej zaawansowane funkcje nowoczesnych alkomatów marki Drager

Data publikacji 21 maja 2023


Nowoczesne, a zarazem coraz bardziej wyrafinowane alkomaty marki Drager, to urządzenia nieograniczające się wyłącznie do podawania dokładnych wyników pomiaru. Wręcz przeciwnie – mają one coraz bardziej zaawansowane funkcje, nad którymi skupimy się w niniejszym artykule.

Różne metody pomiarowe

Najbardziej zaawansowane alkomaty Drager to urządzenia, które mogą pracować w dwóch różnych trybach:

  1. Pomiar za pomocą ustnika – to inaczej badanie szczegółowe, w trakcie którego uzyskuje się dokładne wyniki. Zdejmowany ustnik może być przeznaczony wyłącznie dla jednej osoby.

  2. Pomiar za pomocą lejka – to badanie przesiewowe. Metoda ta nie zapewnia tak dużej dokładności, ale sprawdza się podczas badania dużej grupy osób.

Alkomaty firmy Drager to sprzęt stworzony głównie z myślą o Policji, ale też innych służbach mundurowych (np. ochronie zakładów przemysłowych).

Rozwiązania sieciowe

Jeszcze do niedawna klasyczny alkomat był urządzeniem działającym w sposób jednostkowy i scentralizowany. Dziś nowoczesne alkomaty elektrochemiczne Drager stają się częścią coraz bardziej rozbudowanej infrastruktury sieciowej. Najlepsze urządzenia są dostępne wraz z drukarką bezprzewodową Drager BT, która komunikuje się z nimi za pomocą interfejsu Bluetooth Low Energy.

Alkomaty posiadają też specjalne oprogramowanie, z pomocą którego można pobierać, a nawet odczytywać dane pomiarów z poziomu komputera. Szybki transfer informacji jest również możliwy dzięki przewodowemu interfejsowi USB-C.

Duża i niezawodna pamięć wewnętrzna

Urządzenia pomiarowe sygnowane marką Drager charakteryzują się bardzo dużą pamięcią, w której można zapisywać wyniki przeprowadzonych badań wraz z danymi szczegółowymi. Najlepsze alkomaty tej firmy mogą zapisać w swej pamięci wewnętrznej aż 30 000 pomiarów. Oczywiście w każdej chwili można przesłać dane do komputera lub inną platformę, przygotowując w ten sposób miejsce dla kolejnych pomiarów.

Dodatkowe udogodnienia

Dzięki technologiom wprowadzonym przez firmę Drager alkomaty sygnowane tą marką posiadają szereg interesujących funkcji dodatkowych, w tym:

  • duży ekran TFT, którego przekątna to aż 2,4 cala,

  • możliwość przeprowadzenia badań z dokładnością do setnej części promila,

  • dużym zakresem pomiarowym od 0 do 3 mg/L,

  • trójkolorowe diody sygnalizacyjne,

  • sygnały akustyczne ułatwiające przeprowadzenie pomiaru,

  • obsługę za pomocą jednego przycisku,

  • szerokim zakresem temperatury pracy (od -10 do +50 stopni Celsjusza).

Jak widać, alkomaty już dawno przestały być jedynie narzędziami pomiarowymi. Dziś są to rozbudowane i funkcjonalne platformy sieciowe.

Materiał zewnętrzny

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sprzedaj zużyty telefon