Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet

Pierwsze wakacje z nowym smartfonem? O tym warto pamiętać

Data publikacji 28 lipca 2020

Zakupiłeś nowy telefon przed wymarzonym wyjazdem na urlop? Świetnie! Pamiętaj jednak, że podczas wczasów Twój smartfon może być narażony na więcej zagrożeń niż zwykle. Zobacz, jak zapewnić mu odpowiednią ochronę.

Chociaż wiele uszkodzeń telefonu zdarza się głównie w domu, to jednak wyjazd na wakacje to niezły sprawdzian dla smartfona – od zniszczeń przez awariom aż po problem z poszczególnymi komponentami. Podczas wypoczynku, zwłaszcza tego aktywnego, przybywa potencjalnie ryzykownych sytuacji, w których Twoje urządzenie może łatwo ulec uszkodzeniu. Czy warto ryzykować? Z pewnością nie, dlatego warto odpowiednio przygotować się na taką ewentualność.

Proste gadżety ochronne

Nierzadko kupujemy nowego smartfona z myślą o nadchodzącym wyjeździe wakacyjnym. Pragniemy wykonywać lepszej jakości zdjęcia i filmy, które pomogą nam uwiecznić wyjątkowe chwile. Chcemy także bez problemu pozostawać w łączności z bliskimi. Niestety to właśnie podczas urlopu telefon zazwyczaj ląduje w kieszeni, zamiast w torbie, saszetce lub aktówce, a my sami znacznie częściej znajdujemy się w sytuacjach nietypowych, w których nasz sprzęt może łatwiej ulec uszkodzeniu. Koszt nowego smartfona często przerasta średnią miesięczną pensję, a jego naprawa na własną rękę również nie należy do tanich. Właśnie dlatego, aby nie narażać się na dodatkowe, duże wydatki, powinniśmy przede wszystkim zapobiegać. Jedną z metod jest z pewnością zakup szkła hartowanego chroniącej ekran oraz etui które pomogą chronić telefon podczas upadku. Niestety nawet takie środki ochronne bywają niewystarczające i mimo ich zastosowania, sprzęt ulega zniszczeniu. Co jeszcze możemy zrobić, aby go chronić?

Ubezpieczenie telefonu – szansa na szybką i jakościową naprawę

Ubezpieczenie telefonu we współczesnej formie, którą oferuje wiele polskich firm, to szansa na stałe zapewnienie ochrony swojemu cennemu smartfonowi. Zależnie od zakresu ubezpieczenia, przeważnie nie musisz martwić się pęknięciem ekranu, uszkodzeniem płyty głównej, baterii, przycisków, aparatu, głośników czy też obudowy i szybko otrzymać naprawiony sprzęt.

Koszt takiej inwestycji jest niewielki w porównaniu do zakresu świadczeń, jakie zyskujemy, a także wygody – czy wiesz, że niektóre polskie firmy oferują naprawę urządzenia wyłącznie w autoryzowanym punkcie, bez konieczności wychodzenia z domu? Wystarczy zakupić ubezpieczenie telefonu przez internet, a uszkodzony smartfon przekazać kurierowi i odebrać go od dostawcy po skończonej naprawie. Taka oferta znacząco różni się od tej proponowanej standardowo przez operatora lub sklepy elektroniczne. Jest nie tylko tańsza, lecz także wygodniejsza i bardziej przystępna użytkownikowi: bez nadmiernych obostrzeń, ograniczeń i wykluczeń. Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje w górach, nad jeziorem czy też morzem, przed wyjazdem zadbaj o swój nowy telefon najlepiej jak się da. Ubezpieczenie telefonu jest z pewnością rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo smartfonowi, a Tobie – większy spokój.

wi-fi

Redakcja OtoGry

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

VPN