Strona główna
Gry
Tutaj jesteś
Gry symulator jazdy samochodem

Symulator jazdy samochodem – zabawa i nauka w jednym!

Data publikacji 12 kwietnia 2022


Wszystkie osoby, które nie czują się pewnie za kierownicą, a chciałyby zdobyć prawo jazdy za pierwszym razem, mogą spać spokojnie. Okazuje się bowiem, że podszkolą się, dzięki specjalnemu urządzeniu. To nowoczesny symulator jazdy samochodem. Jak on ogólnie wygląda? Między innymi na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule. Co więcej, wspomnimy również o symulatorze wyścigowym dla kierowców zaawansowanych, którzy chcą rozwinąć własne umiejętności.

Najważniejsze informacje o symulatorze jazdy samochodem

Zacznijmy od sprzętu stacjonarnego, którego zadaniem jest przygotowanie przyszłych kierowców do odpowiedniego zachowywania się na drodze. Taki symulator niezwykle realistycznie odwzorowuje jazdę autem. Siadając wygodnie na fotelu i łapiąc kierownicę, każdy może poczuć się jak prawdziwy uczestnik ruchu w dużym mieście. Co ciekawe, takie urządzenie wyświetla profesjonalne plansze, gdzie są prezentowane podstawowe czynności (zmiana biegów, pokonywanie zakrętów z daną prędkością), reakcje i nawyki dotyczące prowadzenia pojazdu (także na placu manewrowym – jazda pod łuku, ruszanie na wzniesieniu, odpowiednie użycie hamulca ręcznego, parkowanie itd.). Co więcej, wszystko odbywa w różnych warunkach atmosferycznych. Ważne, że samo korzystanie z symulatora jest dość proste i szybko można odkryć, co wcisnąć i jak położyć ręce na kierownicy.

Symulator jazdy samochodem wyścigowym

Wyżej opisaliśmy symulator, jakim dysponują najlepsze Ośrodki Szkolenie Kierowców. Jednak warto jeszcze nadmienić, że poza takim sprzętem, jest także coś, czym będą zachwyceni kierowcy sportowi. Chodzi oczywiście o urządzenie przeznaczone do trenowania jazdy na trasach wyścigowych. Na tego typu symulator można trafić w różnych salonach i sklepach związanych bezpośrednio z motoryzacją. Jest on wyposażony w mocną kierownicę i pedały, a najnowszy system pozwala sprawdzić, jak zachowuje się szybkie auto podczas poślizgu. Można go wynająć albo zakupić, ale cena jest dość wysoka.

Kierowanie autem na telefonie

Oczywiście poza wspomnianymi sprzętami, jest także inny symulator jazdy samochodem. Mowa po prostu o aplikacji dostępnej za darmo w sklepie internetowym. Pobiera się ją oraz instaluje na własnym smartfonie z systemem Android. Co prawda, taka wymagając i zajmująca kilkaset megabajtów, gra nie jest aż tak realistyczna, jak symulator z kierownicą i fotelem, ale również spełnia swoją funkcję. Dobrze ukazuje fizykę ruchu podczas manewrowania autem. W zależności od typu aplikacji, możemy np. stworzyć własny model samochodu i konkurować z innymi osobami o miano najlepszego kierowcy, starając się idealnie parkować, zaliczając kolejne punkty kontrolne, pokonując ostre zakręty oraz wykonując coraz bardziej skomplikowane akrobacje na specjalnych rampach. Jednocześnie możemy cieszyć się grafiką 3D, a także prawdziwymi dźwiękami pojazdu.

Jeżeli więc ktoś chce przed pójściem na szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy, poduczyć się i pobawić, to śmiało powinien zainstalować jedną z takich gier, choć bardziej zalecane jest, aby skorzystał z profesjonalnego sprzętu.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry minecraft za darmo