Strona główna
Gry
Tutaj jesteś
Gry gry planszowe

Gry planszowe – dlaczego znów stały się tak popularne?

Data publikacji 8 lutego 2021

Nie da się ukryć, że planszówki przeżywają właśnie drugą młodość. Popularne są zarówno starsze tytuły, jak i cały czas pojawiające się nowe tematy na rynku. W gry planszowe grają dzieci, młodzież i dorośli. Powstaje coraz więcej lokali, w których możesz pograć w ciekawe tytuły ze świata planszówek. Można powiedzieć, że panuje istne szaleństwo wśród graczy! Jednak czym jest to spowodowane? Dlaczego planszówki znowu stały się tak popularne? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w naszym artykule! Oto najciekawsze propozycje ze świata gier planszowych na nadchodzący rok!

Jakie planszówki nigdy nie wyjdą z mody?

Są tytuły gier planszowych, które nigdy się nam nie znudzą. To tak zwane klasyki. Przechodzą przez różne pokolenia i zawsze znajdą grono fanów. Takie gry planszowe to między innymi Jenga, Scrabble czy Monopoly. Powstają różne rodzaje tych tytułów i z roku na rok wciąż są popularne i często kupowane. Swój sukces zawdzięczają prostym zasadom, które zna prawie każdy. Przebieg gry jest ciekawy, a jednocześnie nieprzewidywalny. Jenga ćwiczy naszą koordynację oraz spryt, w Monopoly musimy myśleć strategicznie, a Scrabble sprawdza nasz zasób słownictwa oraz spostrzegawczość! Gry te są na rynku już od kilkudziesięciu lat. Mimo tak długiego czasu wciąż są ciekawe! To właśnie magia planszówek – nigdy nie wychodzą z mody! Są ponadczasowe i zawsze znajdzie się w nich coś, co nas przyciagnie i zachwyci. 

Jakie gry planszowe są teraz w modzie?

W obecnych czasach dużą popularnością cieszą się gry planszowe, w które możemy grać n imprezach, ze znajomymi. Cechują się dynamiczną rozgrywką i prostymi zasadami. Wszyscy szybko łapią, o co w nich wchodzi, a przy graniu towarzyszy nam dużo śmiechu i zabawy. To właśnie dają nam gry planszowe – może się oderwać od rzeczywistości, a jednocześnie spędzić czas z innymi osobami. Do mody wraca wszystko, co “analogowe”. Taki powiew dawnych lat przyciąga obecnie wiele młodych. Gry planszowe to idealna okazja do poznania się bliżej, otwarcia się na innych oraz do wspólnej zabawy! 

Właśnie z tego powodu powstaje coraz więcej tytułów, które polegają na odpowiadaniu na pytania czy zgadywaniu, co myśli druga osoba. Takie gry pozwalają bliżej się poznać i sprawdzić, co wiemy na temat swojego partnera, rodziny czy przyjaciół. To naprawdę świetna zabawa!

Postaw na planszówki i baw się każdego dnia!

Gry planszowe to świat, do którego gdy raz wejdziesz, to już nigdy go nie opuścisz! Możesz wybierać spośród tysięcy tytułów, różnego rodzaju rozgrywek i typów. Są tu gry karciane, są strategiczne, ruchowe i logiczne. W planszówki można grać samemu, z innymi lub w pracach i zespołach. Wszystko jest tu możliwe! Każdy znajdzie coś, co do niego trafi i wciągnie go na długie godziny rozgrywki! Poznaj dostępne opcje i przekonaj się, że gry planszowe są naprawdę super. Nawet jeśli do tej pory w nie nie grałeś, to szybko się to zmieni. 

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry minecraft za darmo