Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś
Mężczyzna

Jak dbać o brodę

Data publikacji 13 czerwca 2019


Mody i gusta się zmieniają, a pewne atrybuty kobiecości i męskości raz przechodzą w niepamięć, to znów wracają do łask. W przypadku panów co prawda istnieje kilka alternatywnych ideałów urody, ale jeden element męskiego wyglądu w ostatnich latach jest wybitnie popularny… Brody. Jedni mówią, że zapuszczają je hipsterzy. Inni twierdzą, że to tak naturalny element wyglądu mężczyzny, że wręcz dziwnym byłoby go nie eksponować. Oczywiście to kwestia upodobań. Dodatkowo nie każdy zarost da się zapuścić i pielęgnować równie łatwo. A więc jak dbać o brodę, aby dodawała atrakcyjności?

Jak dbać o brodę?

Jak dbać o brodęWraz z powrotem mody na zarost wróciły również salony golibrodów. Brzmiące nieco staroświecko słowo zastąpił co prawda obco brzmiący barber. Ale każdy wie, o co chodzi. Taki specjalista nie tylko pomoże nam odpowiednio przyciąć i uregulować zarost. Ale i poleci odpowiednie produkty do pielęgnacji i doradzi, jak najlepiej postępować, aby z brodą dobrze wyglądać. W dużych polskich miastach salony tzw. barberów zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu.

Z pielęgnacją brody możemy do pewnego stopnia poradzić sobie sami. Zwłaszcza na początku, kiedy zarost jeszcze nie jest długi i wystarczy go trymować. Potem trzeba się nauczyć, jak nieco dłuższy zarost przycinać. Do tego dochodzi kilka innych zagadnień pielęgnacyjnych. Przy długiej brodzie trzeba zadbać zarówno o zarost, jak i skórę pod nim, dlatego warto od czasu do czasu użyć szamponu, a dodatkowo pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i złuszczaniu skóry twarzy. W sklepach są również dość szeroko dostępne kosmetyki wygładzające i odżywiające zarost, takie jak różnego rodzaju olejki czy wosk do pielęgnacji brody. Oleje działają bardzo korzystnie, bo zmiękczają i nabłyszczają zarost, a dodatkowo możemy użyć do pielęgnacji naturalnych substancji.

Warto skorzystać z poradników internetowych

Wiele wskazówek co do tego, jak dbać o brodę można znaleźć online, ale zwykle największy problem sprawia dopasowanie kształtu i stylu do typu urody. Nie każdy będzie dobrze wyglądał w dłuższym zaroście – zupełnie inna długość i kształt pasują do twarzy owalnej czy okrągłej, a inne do kwadratowej. Można oczywiście być cierpliwym i przetestować na sobie poszczególne style. Profesjonalista w salonie będzie nam w stanie pomóc szybciej. Najważniejsze w pielęgnacji zarostu jest regularne trymowanie i strzyżenie oraz dbałość o higienę, w końcu ostatnie, czego chcemy, to niechlujny wygląd – nie, ten wcale męskości nie dodaje!

Czy moda na brody przetrwa próbę czasu? Przez część Polaków nadal jest uważana za hipsterski wymysł, a niektórzy kpią sobie z niej, nazywając fanów długiego zarostu „drwaloseksualnymi”. Wydaje się jednak, że trend się utrzymuje, zatem rynek usług pielęgnacyjnych i kosmetyków będzie proponował coraz to nowe rozwiązania.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sprzedaj zużyty telefon