Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Kryptowaluty

Kryptowaluty – nowy sposób na płatności w grach

Data publikacji 1 lutego 2021

Kryptowaluty są środkiem płatności na naprawdę wielu platformach. Ostatnio stały się popularne także za sprawą gier. Ten nowy sposób płatności okazuje się bardzo przydatny i praktyczny przy wielu transakcjach. Powstały także specjalne tokeny przeznaczone do płatności w grach na różnych serwisach społecznościowych. To właśnie o nich opowiemy Wam w tym artykule. Dowiesz się, na jakiej zasadzie działają płatności kryptowalutami w grach. Poznasz także dwa ciekawe tokeny służące do przeprowadzania takich transakcji. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Jak płaci się kryptowalutami w grach online? 

Płatności w grach umożliwiają wiele ciekawych rozwiązań. Za pośrednictwem tokenów możemy nabywać nowe umiejętności, rozwijać postacie oraz uzyskiwać nagrody za różne osiągnięcia. Z kolei twórcy gry zyskują na tym możliwość monetyzowania swoich dzieł. Kryptowaluty w grach społecznościowych to nie tylko płatności. Powstało wiele platform umożliwiających komunikację, zbieranie funduszy, tworzenie witryn, a także tworzenie grup zrzeszających użytkowników. Wszystko to ma wpływ na naprawdę szybki rozwój tej branży. Nie jest ona jeszcze tak znana w Europie. Największą popularnością cieszy się na Dalekim Wschodzie, m. in. w Korei Południowej. 

 Enjin Coin – token użytkowy dla graczy 

W 2009 roku powstała platforma dla społeczności graczy Enjin. Pozwalała tworzyć grupy, witryny oraz zbierać fundusze i tworzyć gry mobilne. Szybko zyskiwała na popularności. Obecnie zrzesza ponad 250 tysięcy grup tematycznych, w których zrzesza 20 milionów użytkowników! Co ciekawe, współtwórcą oraz dyrektorem technologicznym Enjin Coin jest Polak – Witek Radomski. Kryptowaluta powstała w 2017 roku za sprawą zbiórki na wcześniej wspomnianym serwisie. Wytworzono aż 1000000000 tokenów Enjin. Zostały one rozdysponowane na sprzedaż, dla pracowników oraz społeczności. Wartość tokenów od razu dynamicznie rosła i całe przedsięwzięcie dynamicznie się rozwijało. Obecnie kryptowaluta służy do płatności na platformie lub tworzenia własnych tokenów. 

GameCredits – kryptowaluta dla graczy online

Z kolei GameCredits powstały w 2014 roku. Kryptowaluta ta jest przeznaczona dla graczy online oraz e-sportu. Została stworzona, aby umożliwić użytkownikom legalne zarabianie na e-sporcie. Tokeny Game nie są jednak obecnie bardzo popularne i ich wartość jest dość niska. Aby uzyskać tę kryptowalutę nie musimy koniecznie kupować jej na giełdzie. Jest ona do dostania także za granie w gry partnerskie oraz w bonusach na platformach, które współpracują z GameCredits. Co będzie dalej z tokenami Game? Ogromny spadek wartości był głównie spowodowany brakiem konkretnego planu oraz informacji. Jeśli firma zmierzy się z tym problemem być może akcje Game wzrosną.

Kryptowaluty w grach to ogromne ułatwienie dla użytkowników. Można realnie zarabiać oraz zdobywać osiągnięcia bez żadnych problemów. Wszystko w bezpieczny, legalny sposób. Choć wykorzystywanie blochainów w grach w Europie nie jest jeszcze tak popularne, to niedługo sytuacja może się zmienić. Potrzeba jednak na to czasu oraz dobrego pomysłu rozwoju. 

polska giełda kryptowalut

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wszystko co musisz wiedzieć o kryptowalutach