OtoGry.pl

Świat mężczyzn i rozrywka

Mężczyzna

Koszt organizacji wesela

Koszt organizacji wesela

Obecnie organizacja wesela stanowi bardzo duży koszt. Na jego poniesienie stać tylko nieliczne pary. Wysokich cen nie rekompensują nawet spore darowizny od rodziny. Mimo tego, huczne wesela ciągle cieszą się dużym powodzeniem. Jest to dobra okazja do spotkania z rodziną i świetnej zabawy do białego rana.

Koszt organizacji wesela – sala weselna i catering

Podstawowym i największym kosztem jest wynajęcie sali weselnej wraz z kateringiem. Ceny kształtują się na poziomie około dwustu złotych za osobę. W cenie jest wtedy kilka dań ciepłych oraz zimne przekąski. Oczywiście zapewniony jest wystrój sali oraz obsługa kelnerska. We własnym zakresie musimy zadbać o alkohol i napoje. Oczywiście najpopularniejszym trunkiem weselnym jest wódka. Trzeba się zaopatrzyć przynajmniej w kilkadziesiąt butelek tego mocnego alkoholu. Popularne staje się też piwo i wino. Kolejnym sporym wydatkiem jest zapewnienie oprawy muzycznej. Dawniej niemal zawsze była to orkiestra lub zespół grający muzykę na żywo. Obecnie wielu nowożeńców decyduje się na usługę wodzireja, odtwarzającego znane utwory muzyczne. Wieloosobowy zespół to oczywiście większy koszt i częste przerwy. DJ może puszczać muzykę w zasadzie przez całą imprezę. Stąd w dużym tempie rośnie popularność ich usług. Koszt to około trzech tysięcy złotych.

Ubranie pary młodej

koszt organizacji weselaDużym wydatkiem jest ubranie dla państwa młodych. Suknia weselna potrafi kosztować naprawdę majątek, ale są też klasyczne tańsze modele. Wiele pań decyduje się na wypożyczenie białej sukni ślubnej, jest to rozsądne rozwiązanie bo przecież ubiera się ją tylko raz. Mężczyzna powinien udać się do sprawdzonego sklepu po specjalny garnitur ślubny. Wielu panów nie wie jak zawiązać krawat, więc decydują się na muszkę. Jest to również eleganckie rozwiązanie. Oczywiście konieczne są też dodatki, takie jak eleganckie obuwie czy okrycie wierzchnie. Nie można zapomnieć o fryzurze ślubnej. Z reguły jest ona nieco ekstrawagancka, w końcu dla wielu osób jest to najważniejszy dzień w życiu. Całości dopełnia odpowiednio dobrany makijaż. Jest to kolejny spory koszt, przynajmniej kilkaset złotych. Wiele pań decyduję się na wcześniejszy makijaż próbny, aby sprawdzić czy efekt odpowiada ich oczekiwaniom.

Profesjonalna obsługa wesel

W przypadku ślubu kościelnego wręcza się ofiarę dla księdza oraz zakonnic. Stawka nie jest z góry ustalona, ale przyjęło się, że jest to kilkaset złotych. Rynek weselny jest bardzo mocno rozwinięty, stąd liczba możliwych atrakcji jest naprawdę ogromna. Można mieć nawet własnego barmana, który będzie przyrządzać wyszukane drinki. Popularne są tak zwane fotobudki, w których można robić sobie zabawne zdjęcia. Często spotkać można podświetlane elementy wystroju wnętrza. Jak widać, koszty są ogromne dla młodych ludzi. Wielu z nich decyduje się na życie w związku nieformalnym.

Udostępnij