Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś
Komputer jak podłączyć pada ps4 do pc

Jak podłączyć pada ps4 do pc – wybrane metody

Data publikacji 12 kwietnia 2022


Co najlepiej kupić: konsolę czy komputer stacjonarny? Okazuje się, że zarówno ten pierwszy sprzęt, jak i drugi idealnie spełnia swoją funkcję. Jednak urządzenie marki PlayStation 4 jest częściej wybierane. Nic dziwnego. Może być przecież używane także do oglądania filmów i słuchania muzyki, i nie potrzebne są dodatkowe części, aby grać w najnowsze gry. Z kolei nie wszyscy wiedzą, że jest możliwość sterowania komputerem za pomocą pada, dlatego warto mieć w domu jednocześnie peceta i konsolę.

Kilka istotnych elementów

Jak podłączyć pada ps4 do pc? Na to pytanie odpowiemy poniżej, opisując ogólnie dwa ciekawe sposoby. Dzięki nim, każdy gracz wejdzie na wyższy poziom wirtualnej rozrywki. Brzmi świetnie, prawda? Jednak, nie wystarczy tylko uruchomić sam kontroler DualShock 4. Niezbędne tutaj okażą się dodatkowe elementy czy oprogramowanie. Mowa chociażby o kablu microUSB, najnowszej bibliotece o nazwie Microsoft. NET Framewrok 5.0, aktualnym sterowniku DirectX oraz aplikacji DS4 Windows, która sprawi, że komputer szybko znajdzie i rozpozna kontroler. Trzeba oczywiście pamiętać jeszcze o odpowiednim skonfigurowaniu DS4. Nie jest to trudne zadanie. Całą procedurę dobrze tłumaczy dołączona instrukcja.

Metoda pierwsza, czyli usb

Zobaczmy, jak podłączyć pada ps4 do pc, aby cieszyć się z takiej opcji. Najprostszym sposobem jest zakup, wspomnianego już, taniego kabla microUSB. Kiedy zainstalowaliśmy specjalny program DS4, to podpinamy nasz kontroler bezpośrednio do wejścia w komputerze. System Windows błyskawicznie zacznie pobierać odpowiednie sterowniki. Po zakończeniu tego procesu każdy będzie mógł korzystać z peceta przy pomocy wygodnego pada.

Sposób numer dwa – technologia Bluetooth

Jeśli nie chcemy używać kabla, to istnieje możliwość zastosowania interfejsu Bluetooth. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ale wymagające więcej cierpliwości i kroków do wykonania. Trzeba zatem na początku wejść w menu Start oraz odszukać panelu Ustawienia i Urządzenia. Tam musimy włączyć bezprzewodową komunikację. Następnie bierzemy do ręki pada i naciskamy przycisk Shar i PlayStation tak długo, aż dioda zamiga w kolorze niebieskim.

Kolejna czynność polega na tym, że dodajemy urządzenie Bluetooth – wystarczy chwilę poczekać, aby kontroler pojawił się na dostępnej liście. Dokładniej mówiąc, widoczna będzie pozycja, która ma angielską nazwę – Wireless Controler. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko kliknąć w odpowiednie miejsce, gdzie znajduje się napis: Gotowe. Jednak to jeszcze nie koniec. Wyskoczy bowiem okienko, w którym należy podać kod w postaci czterech zer.

Gdy powyższe etapy przejdziemy bez żadnych problemów, to kontroler DualShock zostanie sparowany. Wtedy otwieramy jeszcze aplikację DS4 Windows, by upewnić się, że wszystko działa w idealny sposób. Co ciekawe, możemy także mieć dostęp do innych funkcji. Chodzi m.in. o ustawianie siły wibracji czy zmianę barwy diod. Teraz już wiadomo, jak podłączyć pada ps4 do pc. To dość łatwa procedura, nawet w przypadku użycia Bluetooth.

Redakcja OtoGry

Witajcie w redakcji OtoGry – miejscu, gdzie technologia, gry komputerowe i świat internetu spotykają się, tworząc inspirujące i ekscytujące treści! Nasza redakcja to zgrany zespół entuzjastów, pasjonatów nowoczesnych technologii, graczy i osób zafascynowanych światem online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zresetować komputer